mieszkaniowi
0
Jesteś zalogowany jako: Adam Kowalski
PL EN
Wróć

Rusza budowa osiedla Shiraz Trio

31.07.2014

Na warszawskiej Chomiczówce rozpoczęto prace przy budowie osiedla Shiraz Trio. Jego deweloperem jest spółka Shiraz III należąca do grupy inwestycyjnej Shiraz, znanej w Polsce z budowy osiedli oraz apartamentowców w Gdyni i Warszawie

Shiraz Trio będzie kolejną warszawską inwestycją grupy po osiedlu Ewen Shiraz na Bemowie oraz Ogrody Shiraz na Ochocie. Osiedle stanie przy ulicy Josepha Conrada 3. Generalnym wykonawcą jest firma Mermaid Construction. Inwestycja będzie się składała z trzech budynków. Siedmiokondygnacyjny budynek A jest pierwszym z nich. Znajdą się w nim mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o metrażach od 35 do 97 m kw. Na jednej klatce schodowej znajdzie się nie więcej, niż cztery mieszkania. Łącznie dla całego osiedla zaplanowano 216 mieszkań o podwyższonym standardzie, lecz o relatywnie niskich kosztach utrzymania. Cena metra kwadratowego będzie się wahała od 6620 do 7720 zł.

Mam wielką satysfakcję, iż po prestiżowych nagrodach i najwyższych ocenach społecznych dla naszych inwestycji mieszkaniowych w Gdyni obecnie zaoferujemy wysokiej jakości osiedle w Warszawie. Ideą naszej firmy jest przekazywanie mieszkańcom lokali o znacznie podwyższonym standardzie, lecz po jak najniższych kosztach. Z punktu widzenia dewelopera jest to zadanie trudne, niemniej ów ekonomiczny kompromis udaje nam się osiągnąć dzięki współpracy z najwybitniejszymi architektami i specjalistami technicznymi. Za tę właśnie zdolność ceni się nas na świecie i nie inaczej jest w Polsce. W osiedlu Shiraz Trio zaoferujemy bardzo rzadko spotykane w polskim budownictwie mieszkaniowym rozwiązania architektoniczne, funkcjonalne, ekologiczne i estetyczne, a przy tym utrzymamy się w reżimie cenowym typowym dla budownictwa niższej klasy. Mam nadzieję, iż za tę właśnie unikatową ofertę docenią nas przyszli lokatorzy Shiraz Trio – powiedział Izhak Levy, prezes Grupy Shiraz.

Andrzej Zakrocki, kierownik budowy z ramienia Mermaid Construction oceniając ogólną jakość osiedla powiedział: ‒ Jest to nasz pierwszy kontrakt z Grupą Shiraz. Już na wstępie widać, że deweloper ten pracuje z najwyższą kulturą techniczną. Nierzadko zdarza się, że firmy budowlane są zmuszane przez deweloperów do ukończenia obiektu mieszkalnego w ciągu 8-12 miesięcy, choć dobrze wiadomo, że jest to wbrew sztuce i wbrew technologiom. Materiały budowlane muszą bowiem osiągnąć swoje parametry. W przeciwnym razie nabywcom lokali bardzo szybko ujawniają się usterki związane ze złą technologią. Dlatego standardem technologicznym jest budowa w czasie 15-16 miesięcy i tak właśnie będzie w przypadku Shiraz Trio. Kulturę techniczną i dbałość o przyszłego klienta widać w Grupie Shiraz także i po tym, że mamy bardzo precyzyjny operat poświęcony tłumieniu hałasu w zależności od stron świata. Przekłada się to na precyzyjnie obliczoną zmienną grubość ścian oraz stosowanie szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej. W polskich realiach nie jest to standardem, a takie opracowania naukowe zlecają tylko najlepsi deweloperzy. Całość osiedla od strony technicznej oceniam jako bardzo ekologiczne i nowoczesne, ze standardowych, ale dobrych materiałów. Prace budowlane biegną zgodnie z harmonogramem; roboty ziemne są w toku i trwa obecnie wykonanie ściany berlińskiej, jako zabezpieczenia wykopów.

Przesłaniem spółki Shiraz III dla przyszłych nabywców mieszkań w tym osiedlu jest „Ekologia, bezpieczeństwo, komfort”. Składa się na to bardzo wiele czynników technicznych i architektonicznych. Do tych pierwszych zaliczyć można m.in. drewniane okna, zieleń pnącą na elewacjach, gromadzenie wód opadowych w specjalnych zbiornikach służących do ochrony przeciwpożarowej oraz do podlewania zieleni osiedla, rzadko spotykaną dbałość o ciszę, oświetlenie latarniami solarnymi w tych miejscach, gdzie to możliwe oraz jasność i nasłonecznienie mieszkań poprzez duże przeszklenia. Na drugi ze wspomnianych czynników składa się oryginalny projekt architektów Marka Mierzejewskiego i Roberta Czaplickiego z renomowanej pracowni MKC Architekci. Dla Grupy Shiraz wcześniej była ona projektantem osiedli Ewen Shiraz (Warszawa-Bemowo) i Shiraz Park (Gdynia-Pogórze).

Generalnym projektantem osiedla jest Marek Mierzejewski – ceniony polski architekt, artysta rzeźbiarz i wieloletni pedagog warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dwa dyplomy szefa projektantów Shiraz Trio (Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Rzeźby ASP) będą wyraźnie odczuwalne w całości osiedla, w jego klimacie, estetyce, funkcjonalności i wkomponowaniu w otoczenie, w tym w tereny zielone okalające osiedle. Komentując projekt swojej pracowni Marek Mierzejewski stwierdził m.in.: ‒ Shiraz Trio zaprojektowaliśmy w estetyce modernistycznej, komponując proste bryły z dużymi przeszkleniami i balkonami. Przykładaliśmy dużą wagę, aby zapewnić wysoki standard rozwiązań projektowych ze szczególnym naciskiem na funkcjonalność mieszkań. Człowiek w swojej hierarchii wartości skupia uwagę w pierwszej kolejności na mieszkaniu (wszak »najbliższa ciału koszula«), następnie na budynku i przestrzeni otaczającej. W osiedlu Shiraz Trio udało nam się połączyć wszystkie te wartości osiągając zdrowy kompromis. Zadbaliśmy o to, żeby nie dopuścić do nadmiernych zbliżeń budynków, zapewnić szerokie otwarcia widokowe z okien i tym samym dać komfort psychiczny oraz funkcjonalny przyszłym mieszkańcom osiedla. Działkę okala dużo istniejącej zieleni. Kontynuowaliśmy ten walor projektując zieleń na osiedlu, wprowadzając ją również na ściany budynków. Postawiliśmy na ekologię. Shiraz Trio to architektura o ludzkiej skali; architektura dla człowieka.

Osiedle objęte jest tzw. ustawą deweloperską. Umowy z nabywcami lokali będą zawierane w formie aktu notarialnego, a roszczenia klientów o ustanowienie odrębnej własności lokali ujawniane w księdze wieczystej nieruchomości. Wpłaty klientów są lokowane na rachunku powierniczym prowadzonych przez bank, zaś koszty prowadzenia rachunku pokrywa deweloper.


Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]

aby dodać komentarz, wpisz swój adres e-mail

WPROWADŹ SWOJE DANE, ABY DODAĆ KOMENTARZ

lub

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Zobacz wcześniejsze komentarze

Wróć